[[FoRuM TüRK]] HoŞGeLDiNiZ..

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
[[FoRuM TüRK]] HoŞGeLDiNiZ..

En Yeni Paylaşım Platformu..Gençlerin Mekanı!

Romalılar'ın Askerleri

---PaTRoN---
    ---PaTRoN---
    Admin
    Admin

Erkek
    İş/Hobiler : Site Sahibi&Kurucu&Admin
    Ruh Hali : Romalılar'ın Askerleri Eglenc10
    Tuttuğu Takım : Romalılar'ın Askerleri Besikt10
    Madalyalar : Romalılar'ın Askerleri 2c86f87e84e0330c97a7945abd3f976d
    Kullanıcının Hediyeleri : Romalılar'ın Askerleri Cars48x48oq2

Rep Sistemi
    Aktiflik:
    Romalılar'ın Askerleri Img_left1000/1224Romalılar'ın Askerleri Empty_bar_bleue  (1000/1224)
    Başarı Puanı:
    Romalılar'ın Askerleri Left_bar_bleue1000/1224Romalılar'ın Askerleri Empty_bar_bleue  (1000/1224)
    Güçlülük:
    Romalılar'ın Askerleri Img_left1000/1224Romalılar'ın Askerleri Empty_bar_bleue  (1000/1224)

Dikkat Romalılar'ın Askerleri

Mesaj tarafından ---PaTRoN--- Ptsi Ara. 01, 2008 6:36 pm

Travian halkının çoğunluğunu oluşturur.Askerleri zor yetiştirilir fakat hepsi kalitelidir.Savunma ve saldırıda birlikleri oldukça başarılıdır.İşte romalıların askerleri;

Lejyoner

Hız: 6 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 40 Hammadde
    Bakım: 1
    Eğitim süresi: 0:33:20

Lejyonerler roma imperatorluğunun basit ve evrensel kara birlikleridir. Cok yönlü eğitildikleri takdirde hem savunmada hem saldırıda oldukça başarılıdırlar.

Önkoşullar:
    Kışla Seviye 1

-----------------------------------------------------------------------------------

Pretoryan

Hız: 5 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 20 Hammadde
    Eğitim süresi: 0:36:40

Pretoryanlar roma senatosunu korumak için yetiştirilmiş özel birlikleridir. Çok uzun süreli ve ağır şartlarda savunma eğitimi aldıkları için savunmada çok başarılıdırlar.

Süvarilere karşı fazla etkileri yoktur.Bu alanda evrensel eğitilmiş lejyonerler çok daha üstündür.

Önkoşullar:
    Akademi Seviye 1, Zırh Dökümhanesi Seviye 1

-----------------------------------------------------------------------------------

Emperyan

Hız: 7 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 50 Hammadde
    Eğitim süresi: 0:40:00

İmperyanlar roma ordusunun asıl saldırı gücüdür. Saldırıda çok hızlı ve çok güçlüdürler, düşman savunma güçlerinin korkulu rüyasıdırlar ve düşman kuvvetlerine kısa süre içerisinde çok ağır darbe vururlar.

Önkoşullar:
    Akademi Seviye 5, Silah Dökümhanesi Seviye 1

----------------------------------------------------------------------------------

Equites Legati

Hız: 16 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 0 Hammadde
    Bakım: 2
    Eğitim süresi: 0:28:20

Equites Legati romanın keşif askerleridir.Çok hızlıdırlar ve kurnaz halde düşmanların ordularını, hammaddelerini ve savunma durumunu gözetlerler.

Gözetlenen köyde gözetçi asker yoksa bu saldırı düşman tarafından fark edilmez.

Önkoşullar:
    Ahır Seviye 1, Akademi Seviye 5

Equites Imperatoris

Hız: 14 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 100 Hammadde
    Bakım: 3
    Eğitim süresi: 0:55:00

Bunlar romanın standart süvarileridir.Çok hızlı ve çevik değillerdir fakat çok etkili silah ve kaliteli zırhlara sahiptirler. Düşmanı hazırlıksız yakaladıkları takdirde korkunç darbe vururlar.Tabiiki bu süvarilerin ve atlarının ihtiyaçlarını karşılamanın oldukça pahalı olduğu gözardı edilmemelidir.

Önkoşullar:
    Ahır Seviye 5, Akademi Seviye 5

Equites Caesaris

Hız: 10 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 70 Hammadde
    Bakım: 4
    Eğitim süresi: 1:13:20

Bunlar güçlü süvarilerdir.Kaliteli zırhları ve etkin silahları ile İmperatorislerden daha yavaş hareket ederler ve daha az hammadde taşıyabilirler.Bu süvarileri yetiştirmek çok pahalıdır ve uzun zaman alır.

Önkoşullar:
    Ahır Seviye 10, Akademi Seviye 5

Koçbaşı

Hız: 4 Sektör/saat
    Bakım: 3
    Eğitim süresi: 1:16:40

Koçbaşı, piyadeler ve süvariler için güçlü bir destektir. Koçbaşının yardımıyla düşmanların çitleri ve surları yıkılabılır. Böylece askerler köylere saldırırken fazla zorluk çekmezler.

Koçbaşıyla daha etkin saldırmak için yanında koruyucu asker gönderilmelidir.

Önkoşullar:
    Akademi Seviye 10, Tamirhane Seviye 1

Ateş Mancınığı

Hız: 3 Sektör/saat
    Bakım: 6
    Eğitim süresi: 2:30:00

Ateş mancınığı hammadde alanlarını ve binaları yıkmak için kullanılan uzun menzilli mükemmel bir silahtır. Kendilerini savunamayacakları için yanlarında koruma görevini yapacak askerler gönderilmelidir.

Askeri üssün derecesi arttıkça ve ateş mancınıklarının eğitim seviyesi artırıldıkça isabet hassasiyetleride artar. Askeri üssün seviyesi 10 ise düşman köydeki sığınak dışındaki bütün yapılara saldırılabilir.

Senatör

Hız: 4 Sektör/saat
    Bakım: 5
    Eğitim süresi: 25:11:40

Senatör, halk içinden seçilmiş bir liderdir. Iyi bir hatiptir ve insanları ikna etme kabiliyeti çok etkilidir. Düşman milletlerin halklarını yönetiminiz altında yaşamaya ikna eder.

Sık sık düşman köyünün surlarına gönderir ve konuşturursanız, o halkı ikna etmeniz kolaylaşır ve düşman köyünü yönetiminiz altına almanız mümkün olur.

Önkoşullar:
    Askeri Üs Seviye 10, Akademi Seviye 20

Göçmen

Hız: 5 Sektör/saat
    Taşıma gücü: 3000 Hammadde
    Eğitim süresi: 7:28:20

Göçmenler cesur ve köy dışına çıkmaya cesaretli insanlardır. Uzun bir eğitimden sonra, sizin için köy dışına çıkarak bünyenize katabileceğiniz yeni köyler kurarlar.

Yolculuk ve yeni bir köyün finanse edilmesi çok zor olduğundan, üç göçmen birbirine kenetlenir. Bu arada her kaynaktan 750şer tane yanlarında götürürler.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 1:08 pm